Рускиот претседател доби АЛАБАИ кутре за роденден ! Претседателот на Русија , Владимир Путин синока го проласлави својот роденден , меѓу многуте делегации кој дојдоа на неговото работно место и му го честитаа роденденот еден слециален подарок го одбележа овој…

Прочитај повеќе

Кинолошкиот Сојуз на Република Македонија го најавува Кинолошкиот викенд кој традиционално се оддржува секоја година во месец Октомври. Оваа година манифестациите ќе се оддржат во прекрасниот Хотел Белви на 21-22 Октомври со почеток во 10 часот. Судиската листа е составена…

Прочитај повеќе

За ПРВ пат во Македонија на плажа со Вашите миленици !!! Почитувани посетители на Купимиленик.мк , со огромно задоволство ја проследуваме информацијата која утрово стигна до нас од наш пријател од Охрид кој дојде до идеја да го отвори Првиот…

Прочитај повеќе

Автор: БИРН Објавено на 09 април 2017 На скопскиот плоштад никогаш немало повеќе домашни миленици. Граѓаните излегоа на протести против малтретирањето на животните, откако во последниов периодов зачестија труењата и малтретирањата на бездомните, но и на домашните кучиња и мачки.…

Прочитај повеќе

Денес во утринските часови угина едниот од двата морски лава, кои се дојдени од Зоо- Загреб во скопската зоолошка градина. -Не знаеме дали причините за угинувањето на морскиот лав се последица на ниските темпрати и временските услови. Морскиот лав е…

Прочитај повеќе