Почитувани посетители на Купимиленик.мк , По основ последните случувања и турболенции во Кинолошкиот Сојуз на Македонија , истиот доцна вечерва објави прва одлука на својот официјален сајт која гласи. (more…)

Прочитај повеќе

Потреси го тресат Кинолошкиот Сојуз на Република Македонија , што се случува во Кинолошкиот Сојуз на Македонија е прашање кое засега е енигма и никој засега не го знае правиот одговор и се засега се сведува на неофицијални информации кој…

Прочитај повеќе

Почитувани , Купимиленик.мк ви го преставува своето најново легло на кученца од расата Германски Овчари , станува збор за наше , одлично Македонско легло на кученца и вистинска прилика за сите оние кој сакаат да имаат изворенден примерок од оваа…

Прочитај повеќе

Полицијата во Париз која спроведува акција против терористите од рано наутро, со големо жалење информираше дека во борбите против тероризмот животот го загубило и куче кое со години било во полицијата и учествувало во безброј успешни акции. Се работи за…

Прочитај повеќе

Секој дом треба да има домашно милениче : Доколку сте родител на едно дете претпоставуваме дека досега сте го чуле извикот „ Сакам милениче“! Децата напросто ги обожаваат домашните миленичиња, па така во некој стадиум од нивниот живот сигурно посакале…

Прочитај повеќе