Екипата на Royal Canin во хуманитарна акција во Стајковци !

Мавровски Кинолошки викенд !

Габриел Стибел: Проклет да е денот кога почнав да се занимавам со Кинологија !!!

Физички пресметки на генералното собрание на Кинолошки Сојуз на Македонија

Френчи Клуб – Некој упорно го одобрува Криминалот во Македонската Кинологија !!!

кинолошки манифестации

13775849_10154285618168991_2369966602913725086_n
10678687_794589300582095_1871120552573372056_n
12360334_441772142688193_1521042859868353056_n
12116014_10205058249119343_1797205258602883071_n

Актуелни легла

 • f0

  Француски Булдог ( French Bulldog)

  Тимот на Купимиленик.мк Ви го преставува најново легло на кученца…

  Прочитај повеќе
 • g

  Германски Овчари

  Купимиленик.мк ви го преставува своето најново легло на кученца од…

  Прочитај повеќе
 • jac

  Jack Russel Terrier

  Почитувани посетители , нашиот тим за набавка Ви го преставува…

  Прочитај повеќе
 • 2

  Чивава кученца

  Почитувани посетители на Купимиленик.мк , на огромно задоволство ви го…

  Прочитај повеќе
 • Bichon-Frise

  За денот на вљубените подарете БИШОН ФРИЗЕ

  Подарете подарок кој ќе се памети долго - За денот…

  Прочитај повеќе
 • P4130342-640

  Кавалир Кинг Чарлс Шпаниел

  Почитувани посетители , како и секогаш нашиот тим за набавка…

  Прочитај повеќе
 • 198932_200024913363710_100000686071100_592901_8072680_n

  БИГЛ ( Beagle )

  Нашиот портал односно тимот за набавна на кученца како и…

  Прочитај повеќе
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Чау – Чау ( Chow – Chow )

  Ретка можност за набавка на вистински примерок на кученца од…

  Прочитај повеќе

Раси на кучиња

Јужноруска Овчарка

Потекло: Украина и Русија
Број на стандард: FCI група 1
Висина на мажјак: 65–66 cm
Висина на женка: 62–66 cm

Земја на потекло - историјат Не се знае точното потекло на оваа раса. Како и да е, сепак се знае…

Јапонски шпиц

Потекло: Јапонија
Број на стандард: FCI група 5
Висина на мажјак: 25 – 40 см
Висина на женка: 25 – 40 см

Земја на потекло - историјат Јапонскиот шпиц е потомок на фамилијата на артички шпицови. Се верува дека стигнале во Јапонија…

Јоркшир териер

Потекло: Англија
Број на стандард: FCI група 3
Висина на мажјак: 21 – 23 см
Висина на женка: 21 – 23 см

Земја на потекло - историјат Јоркшир териерот бил размножен во Јоркшир, северна Англија во 1800 години. Ова куче било одгледувано…

Јапонски Чин

Потекло: Кина
Број на стандард: FCI група 9
Висина на мажјак: околу 25 см
Висина на женка: околу 25 см

Земја на потекло - историјат Јапонскиот чин или јапонскиот шпаниел се добил со врстување на пекинезерите. Постојат три теории за…

Јазовичар

Потекло: Германија
Број на стандард: FCI група 4
Висина на мажјак: 30 – 35 см
Висина на женка: 30 – 35 см

Земја на потекло - историјат Јазовичарот потекнува од Германија од XVI век. Неговото име на германски потекнува од германскиот збор…

Италијански птичар со остро крзно

Потекло: Италија
Број на стандард: FCI група 7
Висина на мажјак: 58 – 70 см
Висина на женка: 58 – 70 см

Земја на потекло - историјат Пред многу векови сетери со остро крзно наречени Spinones стигнале во Италија со грките трговци.…

Петмаркет најнови продукти

Кучиња набавени преку Купимиленик.мк

 • dd

  МАКС – Сопственост на Ива и Баже Аврамовски – Скопје

  МАКС - Сопственост на Ива и Баже Аврамовски - Скопје…

  Прочитај повеќе
 • Teddy (2)

  ТЕДИ – Сопственост на Селим Салкоски

  ТЕДИ - Сопственост на Селим Салкоски - Струга Почитувани ,…

  Прочитај повеќе
 • JU2C0113 (2)

  БАК – Сопственост на фам. Бендевски – Скопје

  БАК - Сопственост на фам. Бендевски - Скопје Ова е…

  Прочитај повеќе
 • 527753_10150836830673495_583283494_9782244_1633677449_n

  БОНО – Сопственост на Андријана од Скопје

  Ова е БОНО , кученце од расата МОПС кој исто…

  Прочитај повеќе
 • Alexx

  Алекс – Сопственост на фам.Николовски од Скопје

  Алекс - Сопственост на фам.Николовски од Скопје   Да го…

  Прочитај повеќе
 • Bass

  БАСС – сопственост на Синиша од Скопје

  БАСС - сопственост на Синиша од Скопје Ова е БАСС,…

  Прочитај повеќе
 • DSC_0288

  ПЕРО – сопственост на Фамилија Стефкови – Скопје

  ПЕРО - сопственост на Фамилија Стефкови - Скопје   Да…

  Прочитај повеќе
 • Tobi

  ТОБИ – сопственост на Ивана од Скопје

  Ова е ТОБИ , кученце од расата БИГЛ кој е…

  Прочитај повеќе

Програма за новите сопственици

Пристигнување на кученцето во вашиот дом

Откако кученцето ќе пристигне во Вашиот дом, треба да му одредите место каде ќе спие, да му определите посебно место каде што ќе му го поставите неговото креветче

Програма за правилна исхрана

Ви препорачуваме поголемиот дел од исхраната на Вашето кученце да биде дехидрат а под дехидрат се подразбира специјално подготвена купечка храна

Прошетки и стекнување на хигиенски навики

Еден од најголемите проблеми со кој треба да се справуваме по доаѓањето на кученцето во нашиот дом е секако стекнувањето и учењето на кученцето каде да си ги извршува физиолошките потреби